INFO/FAQ

Pytania i odpowiedzi. Wszystko w jednym miejscu.

Postanowiłem zebrać w jednym miejscu najczęściej zadawane pytania, które zadają pary młode przed rozpoczęciem współpracy ze mną. Jeśli jednak nie ma tu odpowiedzi na Wasze, zapraszam do formularza kontaktowego, chętnie odpowiem na każde z nich.

Dlaczego wybrałeś fotografię ślubną?

Zacząłem zupełnym przypadkiem. Dobry znajomy poprosił mnie bym sfotografował dla niego pewien ślub. Mimo, iż miałem już wtedy obycie z aparatem, to był jeden z najbardziej stresujących dni w moim życiu. Świadomość tego jak duża odpowiedzialność została powierzona w moje ręce skutecznie zmotywowała mnie do działania. Później poprosił mnie jeszcze kilka razy, aż w końcu pomyślałem, że bycie Fotografem Ślubnym to strasznie fajna robota i że chciałbym tak pracować częściej. Ilość pozytywnych emocji, które do mnie trafiają gdy oddaję gotowe zdjęcia na ręce młodych par warta jest każdej sekundy mojej pracy! Dla tych chwil wstaję co rano z uśmiechem na ustach :)

Czy możemy się spotkać, porozmawiać i poznać?

Oczywiście. Jeśli tylko odległości na to pozwalają, to bardzo chętnie. Lubicie kawę i sernik? Super, ja też. Zjemy brytwankę, wypijemy morze kawy i coś mi mówi, że się polubimy. Gdyby jednak dzieliły nas kilometry, to zawsze zostaje nam Skype.

Czujemy się nieswojo przed obiektywem, pomożesz nam?

Spokojnie, mam dokładnie tak samo. Właściwie to chyba główny powód, dla którego stoję po drugiej stronie obiektywu. Ponad 90% par, z którymi współpracuję nigdy nie miała profesjonalnej sesji zdjęciowej. Ba! Nawet amatorskiej. Jestem pewien, że wspólnymi siłami, pozytywnym nastawieniem oraz pogodą ducha przezwyciężymy wszystkie niedogodności i gwarantuję… będziecie prezentować się wspaniale na zdjęciach!

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Nie dłużej niż do trzech miesięcy od daty sesji plenerowej, jeśli oczywiście takowa miała miejsce. Taki czas pozwala mi na odpowiednie zaopiekowanie się Waszymi zdjęciami i produkcję cudownego albumu.

Czy dojazd do nas jest dodatkowo płatny?

Najczęściej pracuję na Śląsku. W związku z tym promieniu około 100 km od tych terenów – nie. Dalsze wyprawy wymagające pokonania wielu kilometrów i niekiedy noclegu – czasem tak. Wszystko możemy ustalić indywidualnie, lecz nie są to astronomiczne kwoty.

Czy wykonujesz pozowane portrety rodzinne?

Jasne! Są to szalenie ważne zdjęcia i cudowna pamiątka na lata. Jest to jeden z najważniejszych momentów tego dnia. Wspólnie wyznaczamy dwie, trzy osoby, które pomagają nam zaprosić wszystkich zainteresowanych do wspólnego rodzinnego zdjęcia. Ponieważ to właśnie oczekiwanie na gości zajmuje najwięcej czasu taka pomoc bywa bardzo ważna :)

Czy pracujesz w pojedynkę?

Tak, zawsze działam sam. Nie korzystam z pomocy osób trzecich podczas ślubu. Macie 100% pewność, iż to ja udokumentuję dla Was ten dzień. Małym wyjątkiem jest pomoc mojej narzeczonej, Kasi, podczas pleneru. Bywa nieoceniona.

Ile godzin nam towarzyszysz?

12h – czyli najczęściej od godzin dopołudniowych aż do godziny 00:00 z minutami. Usługa pokrywa niemalże cały dzień. Przez ten czas troszczę się o to, by każda chwila została złapana w moje sidła i została uwieczniona na zdjęciach.

Czy masz listę tzw. must have?

Nie, nie mam (nie licząc zdjęć grupowych rzecz jasna). Wszystko dzieje się tak szybko, że nie wyobrażam sobie bym zaczął reżyserować Wasz ślub. Wszystko ma swój rytm, a ja dokumentuję przebieg ceremonii i wpasowuję się w niego. Naturalność jest dla mnie najważniejsza, szczere emocje oraz niepozowane zdjęcia. Gdybym koncentrował się na pewniakach, mógłbym przeoczyć wiele „małych wielkich” rzeczy, które toczą się obok i tworzą wyjątkowość wydarzenia. Jeśli macie jakieś specjalne życzenia co do konkretnych kadrów, na których Wam bardzo zależy, dajcie proszę znać podczas dnia, a uwiecznię je z wielką przyjemnością.

Ile zdjęć otrzymujemy?

Pakiet to minimum 350 autorsko obrobionych zdjęć. Jednak często ta liczba jest przekraczana. Bywa, że znacznie. Jeśli chcecie zapoznać się ze szczegółową ofertą zapraszam do formularzu kontaktowego w zakładce KONTAKT.

Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin?

Najpopularniejsze terminy często zarezerwowane są już na 2 lata przed ślubem. Bywa też tak, że na miesiąc przed ślubem robi się „okienko”. By mieć pewność, że Wasz termin jest jeszcze dostępny piszcie czym prędzej, nie dajcie się wyprzedzić.

Jak wyglądają u Ciebie plenery wyjazdowe?

Już sam fakt, że o to pytacie jest dla mnie super sprawą. Są świetne! Właściwie tyle wypada powiedzieć. A już zupełnie serio, jestem wielkim zwolennikiem dalszych wypadów plenerowych. W dobie tanich linii lotniczych, gdy można za 80zł polecieć np. do Mediolanu, taka wycieczka jest bardzo fajnym pomysłem. Czasem wystarczy nam jeden dzień. Miałem przyjemność gościć m.in. w Londynie, Brugii czy Wenecji i kilka ciekawych pomysłów na nadchodzący czas też już kiełkuje. Oczywiście jeśli kochacie Tatry, Bieszczady, czy Bałtyk, to bardzo chętnie wybiorę się tam z Wami.

Czy możemy wybrać zdjęcia?

Wybierając mnie jako Waszego Fotografa Ślubnego wierzę, iż darzycie mnie zaufaniem. Dla Was dokładam wszelkich starań, by selekcja zdjęć odbyła się na najwyższym poziomie. Doświadczenie w tworzeniu albumów pozwala mi dobrać właściwe zdjęcia by stworzyć wspaniałą historię od A do Z i by była ona najwspanialszą pamiątką z tego wyjątkowego dnia.

Czy album musimy wybrać przed podpisaniem umowy?

Jeśli tylko jesteście zainteresowani pakietem zawierającym album, z jego wyborem możemy spokojnie poczekać. Jest to jeden z ostatnich elementów całej układanki. Mamy na to bardzo dużo czasu.

Kiedy mamy pewność, że termin jest „nasz”?

Gdy tylko spiszemy umowę i uregulujemy kwestię zadatku, moja magiczna tabelka zmienia kolor na zielony. To jest znak, który informuje nas wszystkich o rezerwacji terminu dla Was i jest wiążący :)

 

Jeśli nie znaleźliście tutaj odpowiedzi na nurtujące Was pytania, zachęcam do skorzystania z formularza kontaktowego. Z wielką przyjemnością udzielę Wam odpowiedzi na każde z nich.