E & T – Jurajska Perła – Sesja ślubna w Tatrach

E&T – Jurajska Perła – Sesja ślubna w Tatrach – Fotograf Ślubny Śląsk

CZEŚĆ!

DZISIAJ ZAPRASZAM NA REPORTAŻ ZE ŚLUBU ELWIRY I TOMKA ORAZ SESJI ŚLUBNEJ W WYSOKICH TATRACH

Ja mam chyba szczęście do fajnych par, a Elwira i Tomek właśnie tworzą taką fajną parę. Ucieszyłem się gdy dograliśmy wszystkie detale i stało się jasne, iż to ja będę fotografował ich ślub.

~~~

Przygotowania zacząłem z Tomkiem u barbera. Przyznam, że nigdy u barbera nie byłem, bo nie mam brody i zapuszczać raczej nie zamierzam, ale kto wie, może mi się kiedyś to zmieni. Bardzo fajne miejsce urządzone w stylistyce, która mi odpowiada (motocykla na ścianie jednak bym nie powiesił). Jak wiadomo mężczyźni też czasem potrzebują o siebie zadbać, a ogarnięcie brody, z tego co udało mi się podpatrzeć, do najłatwiejszych czynności nie należy. Całkiem sprawnie wszystko poszło, lecz okazało się, że czas nam się kurczy i wycieczka na make-up do Matyldy Bojdy musi się odbyć w trybie turbo. Tak się złożyło, że Tomek podobno ścigał się kiedyś gokartami; nie ukrywam, że dało się wyczuć, ale starałem się nie panikować. Jestem kiepskim pasażerem i dużo lepiej czuję się trzymając kierownicę w swoich rękach. Dotarliśmy tylko lekko spóźnieni, ale lepiej późno, niż wcale, a Matylda od razu zajęła się Elwirą.

Po wszystkim wróciliśmy do mieszkania młodych na przygotowania. Postanowili przygotowywać się i wychodzić razem od siebie, co akurat bardzo mi przypadło do gustu, gdyż spodziewałem się małej krzątaniny, którą bardzo lubię fotografować. Zjawili się świadkowie, przyjechała mama Elwiry i Tomka i brakowało jedynie Koki, czyli ich adoptowanej suczki, która niestety mogła nie sprostać zamieszaniu więc profilaktycznie wyjechała na małe wczasy za miasto. Był czas na wino musujące, na prasowanie, ostatnie poprawki i upewnienie się, że wszystko jest tak, jakie być powinno. Przybył tez przepiękny dziki bukiet od Bella Rosa ze zdjęciem dziadka Elwiry, osoby, z którą była mocno związana.

Zapowiadał się idealny dzień!

~~~

Ślub odbył się 500 metrów w linii prostej od miejsca zamieszkania młodych i mojego zarazem. Wspominałem, że mieszkamy blok obok siebie i widzimy się z okien? Taka ciekawostka 🙂 Ceremonia należała do tych z gatunku mocno emocjonalnych. Były łzy szczęścia i cała masa ogromnych i szczerych uśmiechów. Właśnie dla takich chwil chce mi się wstawać rano z łóżka i jechać na kolejny ślub. 

Przyjęcie weselne zaplanowano w Jurajskiej Perle w Żarkach. Po tradycyjnych życzeniach i obiedzie przyszedł czas na wspaniały pierwszy taniec i zabawę do białego rana. Pomimo niewielkiej liczby gości impreza szybko się rozkręciła i nie trzeba było nikogo wyciągać na parkiet. O dobry nastrój i odpowiednią muzykę zadbali ludzie z Eventovni.

Po raz kolejny przekonałem się o tym, że nie ilość, a jakość gości weselnych jest ważna. Goście Elwiry i Tomka stanęli na wysokości zadania i nie zwalniali tempa ani na moment. Niekwestionowaną gwiazdą parkietu zdecydowanie był tata Elwiry – demon, wulkan, pantera imprezy. Ogromnie zazdroszczę kondycji 🙂

~~~

Na plener wyjechaliśmy w Wysokie Tatry, a dokładnie do naszych południowych sąsiadów. Sesja ślubna w górach, zwłaszcza Wysokich Tatrach to zawsze dobry pomysł, a Szczyrbskie Pleso gwarantuje cudowne widoki na szczyty gór. Mieliśmy ogromny zapas czasu, więc spokojnie mogliśmy się przygotować i niespiesznie spacerować wokoło jeziora oraz w jego okolicach. Pogoda tego dnia była dla nas łaskawa. Może nie było zbyt ciepło, ale było bardzo słonecznie, a słońce operowało pod ciekawym kątem i pozwalało na zabawę światłem i cieniami. No i te Tatry w tle… coś pięknego. Po wszystkim zjedliśmy w lokalnej knajpie (ja obłednie dobre bryndzowe haluszki), spakowaliśmy się i wróciliśmy do Częstochowy. Wszystko zajęło nam może 12 godzin. Wyjazdowa sesja ślubna to zawsze jest super pomysł i zachęcam wszystkich, by poświęcili dzień (lub więcej) na taki wypad.

Dziękuję za zaufanie i do zobaczenia na obiecanej lampce (a może butelce) wina, którą w końcu trzeba wspólnie wypić 😉 

Komentarze

Sprawdź instagram!