CZEŚĆ

Nie jest łatwo pisać o sobie, nawet w kilku słowach, ale OK, spróbuję.

Cześć! Mam na imię Olgierd, na co dzień mieszkam w Częstochowie i robię zdjęcia. Jestem narzeczonym pewnej cudownej kobiety, która jest moim największym wsparciem i krytykiem efektów mojej pracy.

Tak się wszystko ładnie poukładało, że zostałem fotografem ślubnym i powiem Wam, że to szalenie fajne zajęcie. Bardzo się cieszę z faktu, iż mogę realizować się i jednocześnie tworzyć wyjątkowe pamiątki z jednego z najważniejszych dni w Waszym życiu.

Uwielbiam podróżować i fotografowanie Waszych ślubów umożliwia mi poznawanie nowych, nieznanych dla mnie dotąd miejsc. Nie ograniczam się jedynie do pracy w okolicach Częstochowy. Bardzo chętnie odwiedzę Was w każdym zakątku kraju, a nawet za granicą. Odległości nie są mi straszne i z chęcią podejmę się realizacji nawet najbardziej zwariowanego pomysłu.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się od wypadów do opuszczonych fabryk, czyli tzw. urbexów. Wtedy nie przypuszczałem, że po kilku latach będę w miejscu, w którym właśnie się znajduję i będę tworzył ślubne reportaże. Ale to prawdopodobnie najfajniejsza profesja jaką mógłbym sobie wyobrazić.

Chyba każdy z nas lubi śluby oraz panującą na nich atmosferę. Wszyscy się uśmiechają, wyglądają pięknie i dostojnie, każdy jest w zabawowym nastroju, a w powietrzu unosi się atmosfera miłości. Tak wyjątkowe chwile zasługują na to by je uwiecznić i tu właśnie zaczyna się moja rola. 

Najważniejsze jest uchwycenie prawdziwych emocji, które towarzyszą całemu wydarzeniu. Nie reżyseruję, nie ustawiam. Zależy mi na tym, by wszystko toczyło się w swoim rytmie, a ja koncentruję się na oddaniu atmosfery tego podniosłego dnia. Klimat, emocje, więzi rodzinne to elementy budujące nastrój i całą historię, którą chcę opowiedzieć na moich zdjęciach. To właśnie naturalność jest kluczem do stworzenia tej wyjątkowej historii. Takiej, do której chce się wrócić po latach z uśmiechem na ustach i motylkami w brzuchu.

Na moich barkach spoczywa odpowiedzialność by wspomnienia tego dnia nie uleciały i były dostępne na wyciągnięcie ręki.