plener-slubny-w-wenecji

Sandra i Michał – Plener Ślubny w Wenecji – Fotograf Ślubny Częstochowa

Olgierd Tybinkowski fotograf ślubny Częstochowa Śląsk

Cześć, chciałbym was zaprosić na reportaż ze ślubu Sandry i Michała.

Restauracja: Arenda Szarlejka

Suknia ślubna: Anna Suknie Ślubne Katowice Gliwice

Bukiet oraz kwiaty: Magia Kwiatów

Oprawa muzyczna: Białe Kruki

Z Sandrą i Michałem poznaliśmy się 4 lata temu przy okazji ślubu starszego brata Michała – Piotrka, który odbył się w Częstochowie. Michał był wtedy świadkiem i wyglądał na nie mniej zestresowanego odpowiedzialnością od Pana Młodego. Miło wspominam naszą współpracę i tym bardziej miło mi się zrobiło, gdy zadzwonił do mnie oznajmiając, iż tym razem pora na niego oraz że to ja mam być ich fotografem ślubnym i mam uwiecznić dla nich ten dzień. Dlatego z wielką ochotą umówiliśmy się na kawę żeby wszystko omówić. Na początku w grę wchodziły dwa dni zabawy, czyli poprawiny, ale szybko doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie jak drugi dzień zdjęć zamienimy na jakiś wyjazd plenerowy. Pomysłów było kilka, aż stanęło na Wenecji, ale o tym za chwilę.

Fotograf Ślubny Śląsk

Dzień ślubu od rana nie był dla nas łaskawy gdyż lało okropnie, a niebo zaszło chmurami tak bardzo, iż bałem się, że nie przestanie padać przez tydzień. Czerwiec w Polsce bywa niestety różny ale my nie zniechęcaliśmy się jednak i w świetnych nastrojach zaczęliśmy działać. Najpierw u Michała, wesoła krzątanina. Na świadka wyznaczony został najmłodszy z  braci – Łukasz, a Piotrkowi przypadło w zaszczycie czytanie podczas mszy oraz znalezienie na youtube tutorialu pod tytułem „jak złożyć poszetkę” 🙂

Zrobiłem kilka zdjęć z rodzicami, braćmi oraz siostrą i udałem się na przygotowania do Sandry. Miałem spory zapas czasu, więc w spokoju mogłem krzątać się z domownikami, rozmawiać i poznawać się bliżej. Świadkową była siostra Sandry – Klaudia. Z pomocą jeszcze dwóch koleżanek pomogła Sandrze założyć suknię i przygotować się na tę wielką chwilę. Oczywiście nie zabrakło drinków na rozluźnienie. Wszędzie biegały psy i kot, czyli panowała bardzo wesoła atmosfera. Podczas błogosławieństwa dało się odczuć powagę i duże wzruszenie. Widać jak wielkim przeżyciem dla rodziców jest ślub ukochanych dzieci.

Deszcz nie odpuszczał, ale my pod parasolami udaliśmy się do kościoła na zaślubiny. Piękna ceremonia w nie mniej pięknym kościele przepełniona emocjami; dla takich momentów chce się pracować.

Zdjęcia Ślubne Częstochowa

W restauracji tuż po przepięknym pierwszym tańcu rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana, a zadbał o to zespół Białe Kruki. Nie zabrakło także podziękowań dla dziadków i rodziców, a łzom szczęścia nie było końca. Udało nam się nawet troszkę podziałać z zimnymi ogniami na dworze, gdyż pogoda wieczorem okazała się bardziej łaskawa niż za dnia. Tych kilka godzin minęło w szalonym tempie, goście weselni nie odpuszczali ani na minutę, nie dając mi się nudzić, to był świetny dzień.

Sesja Ślubna w Wenecji

Ustaliliśmy, że zamiast reportażu z drugiego dnia udamy się na plener ślubny do Wenecji i po zarezerwowaniu noclegu udaliśmy się w drogę. 10h jazdy upłynęło dość szybko i już wieczorem byliśmy na miejscu. Po zjedzeniu pizzy i piwku poszliśmy spać, gdyż padaliśmy ze zmęczenia. Jedynie Sandra spała całą drogę, ale jak to mawiają – snu nigdy za wiele. Plan był ściśle określony. Jedziemy na zdjęcia tak wcześnie, jak tylko się da, dlatego wsiedliśmy w tramwaj wodny i na Placu Św Marka zameldowaliśmy się tuż po 8 rano. Okazało się, że może być już za późno, bo ilość turystów w Wenecji na początku lipca jest dość łatwa do przewidzenia i na puste uliczki raczej nie mamy co liczyć. Na szczęście nie było tak źle i zaskakująco dużo miejsc było niemalże całkowicie pustych. Minusem jednak była temperatura, która szybowała grubo powyżej 30 stopni. Ale wiedzieliśmy co nas czeka. Daliśmy radę powalczyć do godziny 14 i uciekliśmy do naszego mieszkania być odpocząć w towarzystwie klimy.

Wieczorem zregenerowani udaliśmy się na jeszcze jeną sesję, tym razem w strojach nazwijmy to mniej zobowiązujących i to był strzał w dziesiątkę! Światło było przepiękne, młoda para pełna energii, no i sam klimat Wenecji wieczorową porą… coś wspaniałego. Następnego dnia wsiadłem w samolot i cały w skowronkach wróciłem do Polski, a Sandra z Michałem kontynuowali swoją włoską wycieczkę.

Bardzo się cieszę, że mogłem dla Was pracować. To było kilka przemiłych dni w przemiłym towarzystwie, za co bardzo Wam dziękuję i życzę wszystkiego co najlepsze na Waszej nowej drodze wspólnego życia jako mąż i żona 🙂

fotograf Częstochowa

Komentarze

Sprawdź instagram!